«Фіскальний додаток пРРОсто», натисніть тут
Програмний реєстратор розрахункових операцій,
натисніть тут
Програмний реєстратор розрахункових операцій,
натисніть тут
Якщо є запитання по роботі безкоштовного програмного рішення (ПРРО), пишіть сюди:
prro@tax.gov.ua

Актуальні запитання щодо Програмних РРО (14.08.2020)

Яка послідовність дій має бути здійснена СГ для реєстрації ПРРО?

Категорія 109.24 порядок реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
Питання Яка послідовність дій має бути здійснена СГ для реєстрації ПРРО?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.
     Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.
     Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
     Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
     Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 зі змінами та доповненнями.

Який порядок заповнення та подання заяви про реєстрацію ПРРО за ф. № 1-ПРРО?

Категорія 109.24 порядок реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
Питання Який порядок заповнення та подання заяви про реєстрацію ПРРО за ф. № 1-ПРРО?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.
     Інструкція щодо заповнення та подання заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО через Електронний кабінет розміщена за посиланням: Головна>БАНЕР>Програмні РРО>Форми ПРРО>Інструкції щодо заповнення та подання форми № 1-ПРРО через Електронний кабінет.

Чи можливо після 01.08.2020 здійснювати тестування ПРРО?

Категорія 109.24 порядок реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
Питання Чи можливо після 01.08.2020 здійснювати тестування ПРРО?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.     
     З 01.08.2020 здійснюється реєстрація дійсних програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО), реєстрація (фіскалізація) фактично проведених розрахункових операцій.
     Тестування програмного РРО та/або АРІ фіскального сервера Державної податкової служби можна буде здійснювати, використовуючи виключно тестових платників та їх ключі, перелік яких наданий у відповідному розділі банеру, що розмішений на вебпорталі Державної податкової служби за посиланням: Головна>БАНЕР>Програмні РРО>Перелік тестових платників.

Чи можливо використовувати ключі інших надавачів електронних довірчих послуг під час роботи в ПРРО?

Категорія 109.24 порядок реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
Питання Чи можливо використовувати ключі інших надавачів електронних довірчих послуг під час роботи в ПРРО?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.
     Під час роботи в програмних реєстраторах розрахункових операцій (далі – ПРРО) користувач ПРРО може скористатися послугами будь-якого надавача електронних довірчих послуг.

Чи потрібно щоденно друкувати Z-звіт при використані ПРРО, в тому числі, якщо тривалість зміни (робочого дня) СГ 24 години, та які умови зберігання таких Z-звітів СГ?

Категорія 109.24 порядок реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
Питання Чи потрібно щоденно друкувати Z-звіт при використані ПРРО, в тому числі, якщо тривалість зміни (робочого дня) СГ 24 години, та які умови зберігання таких Z-звітів СГ?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.     
     Визначення «фіскальний звітний чек» встановлено Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», набрав чинності 01.08.2020, згідно з яким фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) програмним реєстратором розрахункових операцій (далі – ПРРО), що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскального сервера Державної податкової служби.
     Отже, фіскальний звітний чек (Z-звіт), створюється ПРРО щоденно. Z-звіт може бути сформованим в електронній формі або роздрукованим. Фіскальний звітний чек ПРРО підлягає реєстрації (фіскалізації) на фіскальному сервері Державної податкової служби (далі – фіскальний сервер). Після передачі до фіскального сервера Z-звіту і отримання відповідно підтвердження від фіскального сервера, його зберігання відбувається за бажанням суб’єкта господарювання в зручний для нього спосіб.

Які способи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО?

Категорія 109.24 порядок реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
Питання Які способи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.
     Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).