Акредитований центр сертифікації
ключів ІДД ДФС (АЦСК ІДД ДФС)

www.acskidd.gov.ua
Місцезнаходження та режим роботи
відокремлених пунктів реєстрації
користувачів АЦСК ІДД ДФС

www.acskidd.gov.ua/contacts

Актуальні запитання щодо послуг ЕЦП (22.06.2018)

Які дії підписувача, якщо він втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа?

Категорія 401. Електронний цифровий підпис
Питання Які дії підписувача, якщо він втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.
     Якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до представництва АЦСК ІДД в якому отримував послугу електронного цифрового підпису та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів для відповідної категорії платника податків перелік яких визначено у розділі 5 Регламенту АЦСК ІДД.

Чи можливо скасувати посилений сертифікат виданий АЦСК ІДД у телефонному режимі?

Категорія 401. Електронний цифровий підпис
Питання Чи можливо скасувати посилений сертифікат виданий АЦСК ІДД у телефонному режимі?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.
     Відповідно до Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заява в усній формі подається клієнтом (підписувачем) до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) засобами телефонного зв’язку за номером, який опублікований на власному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД, при цьому клієнт (підписувач) повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:
     ідентифікаційні дані власника посиленого сертифіката;
     ключову фразу голосової автентифікації.
     Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних підписувача з інформацією в реєстрі підписувачів).

Яким чином можна заблокувати/скасувати власний посилений сертифікат, отриманий в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) за електронним запитом, не відвідуючи відокремленого пункту реєстрації АЦСК ІДД ДФС?

Категорія 401. Електронний цифровий підпис
Питання Яким чином можна заблокувати/скасувати власний посилений сертифікат, отриманий в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) за електронним запитом, не відвідуючи відокремленого пункту реєстрації АЦСК ІДД ДФС?
Відповідь Коротка:
     Процедуру блокування/скасування власного посиленого сертифіката за електронним запитом наведено в підпунктах 5.10, 5.11 п. 5 Настанови користувача «ІІТ Користувач ЦСК-1» та у «Відеоінструкції по блокуванню/скасуванню посилених сертифікатів за електронним запитом», які можна переглянути в розділі «Скасування, блокування, поновлення сертифікатів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС.
     Зазначена процедура здійснюється цілодобово за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1» та особистого ключа підписувача.
     Інформування підписувача про блокування/скасування здійснюються в режимі реального часу.
     Блокування/скасування посиленого сертифіката за електронним запитом не потребує оформлення паперових документів та відвідування відокремленого пункту реєстрації АЦСК ІДД ДФС.
Повна:
     Під блокуванням посиленого сертифіката розуміється тимчасове припинення чинності посиленого сертифіката.     
     Після блокування посиленого сертифіката, підписувач може протягом тридцяти календарних днів поновити строк чинності посиленого сертифіката. Блокований посилений сертифікат буде автоматично скасований Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС), якщо протягом зазначеного строку клієнт не поновить його чинність.
     Скасування посиленого сертифіката – це дострокове припинення чинності посиленого сертифіката. Скасовані посилені сертифікати поновленню не підлягають.
     Блокування/скасування посиленого сертифіката за електронним запитом не потребує оформлення паперових документів та відвідування відокремленого пункту реєстрації АЦСК ІДД ДФС. При цьому необхідно мати діючий особистий ключ та пам’ятати пароль захисту до нього.
     Зазначена процедура здійснюється цілодобово за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1», який можна безкоштовно завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС (розділ «Програмне забезпечення» вкладка «Надійний засіб електронного цифрового підпису – «ІІТ Користувач ЦСК-1»).
     Після завантаження архівного файлу необхідно його розархівувати та здійснити інсталяцію програмного забезпечення (далі – ПЗ).
     Для блокування власного посиленого сертифіката у ПЗ необхідно обрати підпункт «Заблокувати власний сертифікат» в пункті меню «Сертифікати та СВС».
     Далі з’являється повідомлення щодо блокування посиленого сертифіката, для підтвердження блокування натискаємо кнопку «Да».
     Після появи захищеного робочого столу необхідно обрати носій ключової інформації (далі – НКІ) та ввести пароль захисту особистого ключа.
     Після зчитування особистого ключа розпочне роботу майстер блокування посиленого сертифіката. У наступному вікні необхідно обрати посилений сертифікат CMP-серверу АЦСК ІДД ДФС.
     Якщо поля у вікні «Блокування сертифіката» не заповнені автоматично, необхідно ввести наступні параметри підключення до сервера взаємодії ЦСК:
     DNS-ім’я чи ІР-адресу сервера (acskidd.gov.ua);
     ТСР-порт (80);
     параметри доступу до proxy-сервера (за необхідності та якщо не встановлено в параметрах роботи).
     Після встановлення параметрів необхідно натиснути кнопку «Далі». Після відправки запиту на блокування посиленого сертифіката з’явиться вікно «Результат обробки запиту». Для завершення роботи майстра натиснути кнопку «Завершити».
     Після блокування посиленого сертифіката, підписувач може протягом тридцяти календарних днів поновити строк чинності посиленого сертифіката. Блокований посилений сертифікат буде автоматично скасований АЦСК ІДД ДФС, якщо протягом зазначеного строку клієнт не поновить його чинність.
     Для скасування власного посиленого сертифіката у ПЗ необхідно обрати підпункт «Скасувати власний сертифікат» в пункті меню «Сертифікати та СВС».
     Далі з’являється повідомлення щодо скасування посиленого сертифіката. Для підтвердження скасування натискаємо кнопку «Да».
     Після появи захищеного робочого столу необхідно обрати НКІ та ввести пароль захисту особистого ключа.
     Після зчитування особистого ключа розпочне роботу майстер скасування посиленого сертифіката. У наступному вікні необхідно обрати посилений сертифікат CMP-серверу АЦСК ІДД ДФС.
     Якщо поля у вікні «Скасування сертифіката» не заповнені автоматично, необхідно ввести наступні параметри підключення до сервера взаємодії ЦСК:
     DNS-ім’я чи ІР-адресу сервера (acskidd.gov.ua);
     ТСР-порт (80);
     параметри доступу до proxy-сервера (за необхідності та якщо не встановлено в параметрах роботи).
     Після встановлення параметрів необхідно натиснути кнопку «Далі».
     Після відправки запиту на скасування посиленого сертифіката з’явиться вікно «Результат обробки запиту».
     Для завершення роботи майстра необхідно натиснути кнопку «Завершити».
     Слід зазначити, що процедуру блокування/скасування власного посиленого сертифіката за електронним запитом наведено в підпунктах 5.10, 5.11 п. 5 Настанови користувача «ІІТ Користувач ЦСК-1» та у «Відеоінструкції по блокуванню/скасуванню посилених сертифікатів за електронним запитом», які можна переглянути в розділі «Скасування, блокування, поновлення сертифікатів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС.

До якого відокремленого пункту реєстрації користувачів може звернутись платник податків - ЮО для отримання послуг ЕЦП?

Категорія 401. Електронний цифровий підпис
Питання До якого відокремленого пункту реєстрації користувачів може звернутись платник податків - ЮО для отримання послуг ЕЦП?
Відповідь Коротка та повна відповідь ідентичні:
У зв’язку з виявленням фактів отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) з використанням підроблених реєстраційних документів та з метою упередження таких випадків в майбутньому, АЦСК ІДД ДФС з 15.10.2015 обмежено територію реєстрації заявників – юридичних осіб.
     Платник податків – юридична особа може отримувати послуги ЕЦП в будь-яких пунктах реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС, розміщених в області, у якій зареєстрований такий платник податків.
     Зазначені обмеження стосуються виключно юридичних осіб.

В якому випадку можуть бути відкликані сертифікати ЕЦП, які були отримані в АЦСК та як про це повідомляється посадовим особам ЮО або ФОП?

Категорія 401. Електронний цифровий підпис
Питання В якому випадку можуть бути відкликані сертифікати ЕЦП, які були отримані в АЦСК та як про це повідомляється посадовим особам ЮО або ФОП?
Відповідь Коротка та повна відповіді ідентичні.
     Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі - Центр) встановлений вичерпний перелік підстав скасування (відкликання) посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису (далі – сертифікат (и)):
     Сертифікат автоматично скасовується Центром, без надання окремого повідомлення заявнику (підписувачу), у випадку:
     закінчення строку чинності сертифіката підписувача;
     не поновлення заблокованого сертифіката протягом 30 календарних днів.
     Сертифікат скасовується за письмовою заявою, без додаткового повідомлення, у випадку:
     припинення діяльності клієнта (юридичної особи або фізичної особи – підприємця);
     розірвання підписувачем трудового договору з клієнтом (юридичною особою або фізичною особою – підприємцем);
     компрометації особистого ключа підписувача;
     за заявою заявника або його уповноваженого представника.
     Сертифікат ключа може бути достроково скасований Центром, з письмовим або електронним повідомленням заявника, у разі:
     набрання законної сили рішенням суду про скасування посиленого сертифіката ключа;
     визнання підписувача недієздатним за рішенням суду;
     надання клієнтом недостовірних даних, припинення (розірвання) договору про надання послуг ЕЦП з клієнтом.
     Сертифікат ключа достроково скасовується Центром без надсилання повідомлення у разі смерті підписувача або оголошення його померлим за рішенням суду.
     Скасовані сертифікати поновленню не підлягають.
     Інформація про усі скасовані сертифікати автоматично заноситься до Списку відкликаних сертифікатів, який публікується на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (http://www.acskidd.gov.ua) та є доступним кожному користувачу.